Asistent Vanzari

S.C. QUATRO ZEN S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Titularul postului are rolul de a asigura buna functionare a vanzarilor atat din punct de vedere calitativ (servicii), cat si cantitativ (volumul de marfa).

Raspunde de asigurarea volumului de marfa corespunzator, in rafturi

Raspunde de valabilitatea produselor expuse

Raspunde de raportarea pierderilor de orice fel (rebuturi, furturi)

Raspunde de conditiile de igiena a marfii

Raspunde de informarea clientilor

Raspunde de rezolvarea problemelor si de satisfacerea cerintelor clientului

Raspunde de supravegherea gondolelor

Informeaza superiorii cu privire la vanzarile din raioane

Identifica acele produse care nu se vand si raporteaza superiorului pentru masuri adecvate

Respecta instructiunile verbale si scrise date de superiori

Cerinte:

NIVEL DE STUDII: minim liceul (diploma de bacalaureat)

EXPERIENTA:

Nu este obligatorie

Au prioritate persoanele cu experienta in domeniul comercial

APTITUDINI SI DEPRINDERI NECESARE:

Perceptie vizuala

Atentie: concentrare, mobilitate, distributivitate, selectivitate

Rapiditate

Spirit practic

Coordonare manuala buna

Memorie vizuala buna

Abilitati de comunicare

Capacitate de a lua decizii

Persoana de incredere

Implicare in activitate

Dorinta de a munci

Capacitatea de a se descurca in conditii de stres

Rezistenta la sarcini repetitive

Rezistenta la oboseala

Capacitatea de a munci in echipa

Autocontrol mediu

Aspect fizic placut

CERINTE

- limba engleza ? nivel avansat
- o alta limba straina constituie un avantaj
- minum studii medii
- abilitati de utilizare a pachetului MS Office
- bune abilitati de comunicare
- persoana organizata, analitica, atenta la detalii

BENEFICII OFERITE

- salariul se negociaza in cadrul interviului
- se ofera posibilitatea avansarii in companie

DESCRIEREA FIRMEI

Express by Zen