Asistent social

APDF Brasov

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributii:
- coordoneaza activitatea Centrului de zi
- asigura implementarea cadrului normativ privind asistenta sociala;
- elaboreaza documentatia necesara pentru derularea serviciilor sociale prestate.
- dezvolta si sustine activitatile de integrare socio-profesionala pentru beneficiarii asociatiei.
- implementeaza procedurile de angajare asistata in vederea integrarii pe piata municii a persoanelor cu dizabilitati.
- faciliteaza si supervizeaza activitatea grupurilor de suport, grupurilor de consiliere, activitatea de recuperare prin miscare;
- executa alte sarcini specifice desemnate.

CERINTE

Candidatul ideal

Angajam asistent social pentru coordonare centru de zi.
Cerinte:
- studii superioare de lunga durata in domeniul asistentei sociale;
- cunostinte operare PC (Microsoft Word si Excel, Internet);
- cunostinte de legislatie;
- abilitati de comunicare;
- capacitate de a lucra in echipa, responsabilitate,capacitate de organizare,initiativa, gandire pozitiva.

Asociatia pentru Persoane cu Dizabilitati Fizice Sf. Haralambie Brasov reprezintă, protejează şi promovează drepturilor şi intereselor persoanelor cu dizabilităţi fizice.