Asistent medical stomatologie si radiologie dentara

DENTEXPERT MAGIC

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI:
Asista medicul stomatolog si pregateste pacientii in realizarea tratamentelor stomatologice;
Pregateste si intretine instrumentarul si echipamentele dentare;
Prepara materialele dentare;
Prezentarea si promovarea igienei orale.
Efectueaza procedurile de radiologie si imagistica dentara (radiografii intraorale sau extraorale, tomografii computerizate, seturi ortodontice) la recomandarea medicului;Informeaza si pregateste pacientul, in vederea efectuarii radiografiei, asigurandu-i acestuia cele mai bune conditii de igiena si confort fizic si psihic;
Asigura radioprotectia pacientului conform procedurilor interne si a legislatiei in vigoare.

CERINTE

CERINTE: Studii de specialitate (diploma de asistent medical generalist, cu minim un an experienta in stomatologie si radiologie dentara).

BENEFICII OFERITE

Salariul se negociaza in urma interviului.

DESCRIEREA FIRMEI

Clinica Stomatologica Dentexpert Magic