ASISTENT MEDICAL CENTRU EDUCATIONAL

SC LINDEN KINDERGARTEN SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

ATRIBUTII:
•Acorda prescolarilor primul ajutor in caz de urgenta si supravegheaza transportul acestora la unitatile sanitare;
•Efectueaza tratamente curente prescolarilor, la indicatia medicului;
•Supravegheaza prescolarii izolati in infirmerie si efectueaza tratamentul indicat acestora de catre medic;
•Controleaza respectarea normelor de igiena din gradinita, aducand operativ la cunostinta conducerii colectivitatii deficientele constatate.
•Efectueaza, sub indrumarea medicului colectivitatii, activitati de educatie pentru sanatate cu parintii, copiii si cu personalul din centru educational;
•Supravegheaza starea de sanatate si de igiena individuala a copiilor, iar in situatii de urgenta anunta, dupa caz, medicul colectivitatii, serviciul de ambulanta sau/si familiile prescolarilor;
•Colaboreaza cu educatoarele la formarea deprinderilor de igiena individuala la prescolari;
•Efectueaza zilnic controlul medical (triajul epidemiologic) al copiilor la primirea in colectivitate;
•Izoleaza copiii suspecti de boli transmisibile si anunta urgent medicul colectivitatii;
•Participa alaturi de medicul colectivitatii la examinarea copiilor in cadrul examinarilor medicale de bilant al starii de sanatate.

CERINTE

Calitati aptitudinale, de personaliate: persoana blanda, afectuoasa, bun ascultator, punctuala, perseverenta, excelente abilitati de comunicare si de relationare interpersonala, interes profesional, integritate.

BENEFICII OFERITE

Decontare transport

Centru educational pentru cei mici cu predare in germana, engleza sau romana.
Preocuparile noastre sunt de a-i provoca pe cei mici sa simta, sa asculte, sa perceapa si sa inteleaga realitatea inconjuratoare, de a-i indemna sa experimenteze, sa comunice, sa interactioneze…de a le oferi o copilarie de poveste.