Asistent Manager Magazin

NISSA

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Promoveaza produsele firmei prin descrierea calitatilor (atribute, beneficii, modalitati de intrebuintare) acestora.
-Respecta si pune in aplicare mijloacele si metodele de prezentare si comercializare a produselor oferite de societate.
-Atrage si pastreaza increderea clientilor fideli in produsele firmei.
-Informeaza vizitatorii magazinului asupra produselor expuse si a caracteristicilor acestora.
-Asigura informarea clientilor asupra caracteristicilor calitative si functionale ale produselor oferite, regimului de garantie, formelor de asistenta, preturilor, promotiilor, etc.
- Raspunde de buna desfasurare a activitatii de vanzare pe tura si coordoneaza echipa din subordine
- Realizeaza activitati administrative in ceea ce priveste magazinul (receptie marfa, aprovizionare marfa, semnalizare stocuri, etc.)
- Realizeaza activitati de gestiune in ceea ce priveste magazinul (incasare contravaloare produse, participare la inventare, etc)

CERINTE

- Studii superioare in curs sau finalizate;
- Minim doi ani experienta in domeniul vanzari (domeniul confectiilor constituie avantaj);
- Cunostinte operare PC – Word, Excel, Internet Explorer;
- Abilitati de comunicare si negociere;
- Persoana serioasa, dinamica cu spirit de initiativa;
- Tinuta si prezenta impecabila.

Compania a luat nastere in anul 1993 si are ca obiect de activitate producerea si comercializarea propriilor colectii sub marca proprie.
NISSA inseamna in tot ce face creativitate, dinamism, deschidere, indrazneala, grija pentru detalii si frumos si nu in ultimul rand consecventa.
Colectiile NISSA se adreseaza: adolescentilor: casual si sport, si pentru persoane cu varste cuprinse intre 25-45 ani: casual, office si de seara.
Produsele sunt promovate atat in magazile proprii cat si in magazine agreate de noi.