Asistent logistica si distributie

BRAUS EXIM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

-Preluarea si prelucrarea comenzilor specifice departamentului de vanzare;
-Urmarirea activitatii de expediere a marfurilor catre clienti, mentinerea legaturii cu transportatorii in vederea livrarii comenzilor;
-Urmarirea activitatii de importuri;
-Verificarea si confirmarea comenzilor de transport;
-Urmarirea si verificarea timpului orar de transport si a respectarii programarii comenzilor;
-Urmarirea si verificarea documentelor si costurilor legate de transport interne si internationale;
-Distributie zonala;
-Pregatiea marfii pentru expediere;
-Gestionare depozit;
-Posibilitate de avansare pe pozitie de vanzari;
-Salariu fix, masina, laptop si telefon;

CERINTE

-Absolvent studii medii, de preferat studii superioare
-Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu;
-Cunoasterea pachetului Microsoft Office;
-Excelente abilitati de comunicare;
-Experienta profesionala de cel putin 12 luni intr-unul din domeniile: logistica, transport , distributie
-Persoana riguroasa, tenace, organizata;
-Atentie la detalii si catre obtinerea de rezultate;

BENEFICII OFERITE

Transport asigurat

Braus Exim SRLeste o companie de comert international cu o vasta experienta în întreaga lume în comertul cu utilaje noi/second hand, aprovizionarea şi furnizarea de bunuri tehnice, piese de schimb, accesorii , consumabile şi a altor produse conexe de fabricatie. Dorim sa introducem un nou sistem de aprovizionare în Romania si sa usuram pe cat posibil munca clientilor nostrii.