Area Sales Manager

SC Genius Group SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

organizarea activitatii echipei in subordine;
supervizarea activitatii reprezentantilor de vanzari (raportare, motivare, training);
solutionarea problemelor aparute in derularea activitatii;
managementul relatiilor cu clientii cheie din zona respectiva;
propunerea de solutii pentru optimizarea activitatii;
permanenta actualizare a informatiilor despre piata si concurenta;
colaborarea cu celelalte departamente pentru desfasurarea in bune conditii a activitatii;
dezvoltarea retelei de clienti;

CERINTE

experienta in domeniul tamplariei din aluminiu si PVC reprezinta un avantaj
cunoasterea in detaliu a pietei de specialitate
absolvent de facultate;
cunostinte de operare calculator;
cunostinte de limba engleza;
aptitudini de coordonare a unei echipe (fie potential de leader, fie experienta anterioara de coordonare)
abilitati de negociere;
abilitati de conducere;
abilitati de analiza;
foarte bune abilitati de comunicare;
disponibilitate pentru a calatori.

BENEFICII OFERITE

se vor stabili in urma interviului

Productie tamplariealuminiu si PVC, confectii metalice, mobilier din Pal si amenajari interioare