AREA SALES MANAGER

ADVICE Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este unul dintre marii producatori si distribuitori de ambalaje si placi pentru constructii. Activand de peste opt ani, clientul nostru se bucura de un bun renume, avand o dinamica dezvoltare pe piata producatorilor de profil.
Punctele de productie sunt utilate cu facilitati de ultima ora asfel incat calitatea produselor este considerata un atu important. Mijloacele logistice asigura rapiditatea reactiei si promptitudinea fata de clienti.

Compania urmareste extinderea si consolidarea echipei de vanzari la nivel national.

Responsabilitati:

- Area Sales Managerul va activa in zonele alocate (doua arii de competenta in judetele: Sibiu, Covasna, Brasov, Valcea, Arges, Prahova, Dambovita, Giurgiu, Teleorman, Olt, Dolj) fiind subordonat Directorului National de Vanzari;

- Va participa la dezvoltarea strategiilor si planului de marketing si vanzari, planului de afaceri si bugetelor, la analize de marketing si vanzari.

- Va asigura derularea procesului de vanzari in cele mai bune conditii si va gestiona relatiile cu clientii.

- Mareste portofoliul de clienti. Prin actiunile sale asigura satisfactia clientilor, promoveaza imaginea companiei, produsele si serviciile oferite. Creste valoarea afacerii.
Castiga noi clienti ca urmare a initiativei si demersurilor proprii.

- Comunica zilnic/ saptamanal/ lunar rezultatele obtinute.

- Asigurarea consultantei privind partea tehnica si functionala a produselor.

CERINTE

- Experienta relevanta intr-o pozitie similara, in domeniu similar. Experienta in vanzari este esentiala.

- Cunoasterea pietei si a concurentei;

- Abilitati excelente de comunicare, persuasiune, implicare;

- Atitudine proactiva si orientare catre client;

- Studii superioare;

- Cunostinte limba engleza;

- MS Office, nivel uzual;

- Disponibilitate de deplasare in tara;

- Carnet conducere Categoria B obligatoriu.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant, pe masura realizarilor.

- Masina de serviciu.

- Lucru intr-o echipa tanara si motivata.

- Perspectiva afirmarii intr-un domeniu dinamic si modern, cu posibilitati de avansare pe scara ierarhica.

Advice Human Resources is about making you stand out from those around you. We see our mission as a continuous challenge to find things as passion, talent, strength, and success. We separate diamond from dust. We build bridges. The first Romanian search and selection firm acting in both retained and contingency recruitment, Advice Human Resources refers to candidates from the widest range of organizational levels: entry, clerical, middle and top. Starting with hardworking and skilled students or recently graduated, continuing with executive and non-executive directors, senior managers and recognized experts in their specific fields we are able to be successful in finding the right candidate for our clients.