AREA SALES MANAGER

AGRICIN

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvoltarea si mentinerea portofoliului de clienti de pe zona alocata.
- identificarea clientilor potentiali pe piata si a proiectelor in derulare.
- planificarea activitatii de vanzare;
- participarea la sedintele de vanzare;
- analiza constanta a pietei si a competitiei.
- invatarea produselor si caracteristicilor tehnice.
- promovarea si vanzarea produselor companiei in zona alocata.
- mentinerea relatilor profesionale cu clientii, constructorii si arhitectii.
- atingerea targetelor lunare si anuale.

CERINTE

- studii medii sau superioare;
- abilitati excelente de comunicare, convingere si negociere
- atitudine proactiva, orientata catre atingerea obiectivelor.
- experienta de minim 5 ani in vanzarea de materiale de constructii, finisaje sau amenajari (constituie avantaj experienta in vanzarea de piatra naturala).
- cunostinte temeinice de PC: Word, Excel;
- cunostinte tehnice.
- carnet de conducere (B) - obligatoriu;
- aspect profesional - business;

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant (salariu fix + comision vanzari), tichete de masa
- Masina, laptop, telefon mobil
- Mediu profesional modern, intr-o echipa tanara si dinamica

Agricin Brasov este o companie cu tradiţie în prelucrarea complexă a pietrei naturale clasice şi nobile, capabilă să contribuie la creşterea valorii investiţiilor imobiliare ale clienţilor săi, prin crearea de produse personalizate din piatră naturală şi nobilă şi prin măiestria cu care este capabilă să prelucreze piatra.
Agricin preia valorile si iscusinta traditionale breslei pietrarilor si le adapteaza standardelor secolului 21, creând ‘Noua manufactură în piatră’.