Area Sales Engineer

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Despre clientul nostru:
Aparut pe piata internationala in 1960, clientul nostru este o companie germana prezenta in peste 42 de tari, avand un numar de 2000 de angajati in intrega lume.
Clientul nostru este un partener de incredere pentru solutii de tratare a apei si un producator de componente si sisteme pentru manipularea lichidelor chimice.

-responsabil de vanzari in Transilvania si interiorul Lantului Carpatic;
-responsabil de promovarea imaginii companiei;
-prospecteaza piata pentru identificarea potentialilor clienti si actualizeaza baza de date;
-initiaza, mentine si dezvolta excelente relatii comerciale cu clientii;
-realizeaza obiectivele stabilite de catre companie;
-contacteaza potentialii clienti si identifica necesitatile specifice pentru aplicatii;
-raspunde de stabilirea intalnirilor cu clientii;
-realizeaza ofertele tehnico-comerciale si asiguta follow-up;
-raspunde de completarea documentelor necesare unei vanzari;
-asigura suport tehnic la gasirea echipamentului optim, la instalare, punere in functiune, depanare si reparare echipamente;
-raspunde de planificarea activitatii, raportari saptamanale, si lunare catre management;
-invata produsele si caracteristicile tehnice.

CERINTE

-domiciliul in Sibiu, Cluj, Alba, Mures sau Brasov!!!
-studii superioare de formare ca inginer chimist;
-experienta in vanzarea de echipemente industriale pentru tratarea apei si a pompelor dozatoare;
-excelent vanzator, orientat spre rezultate;
-cunostinte operare PC (MS Office);
-limba engleza la nivel avansat (cerinta obligatorie);
-cunostintele bune/foarte bune de limba maghiara sau germana constituie avantaj;
-carnet de conducere categoria B (obligatoriu!);
-disponibilitate de a calatori frecvent in tara;
-abilitatea de a invata si de a se perfectiona;

BENEFICII OFERITE

-salariul fix motivant;
-bonusuri pentru atingerea target-ului;
-procent din vanzari;
-masina de serviciu;
-laptop;
-telefon de serviciu;
-training despre companie;
-training despre produse

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Sunteti profesionistul de care avem nevoie, iar noi suntem profesionistii care va propun cele mai bune optiuni de angajare.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.