Angajez Specialist IT

IT Brasov

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajam Specialist IT:

Candidatul ideal:

Absolvent 2013+
Cunostinte de IT nivel mediu (operare pe calculator si tehnologii Internet)
Cunostinte privind calculatoare, laptop-uri, retelistica
Competente: abilitati de comunicare si convingere, ambitie, organizare, atentie la detalii, capacitatea de a avea initiative
Caracter: confidentialitate/discretie, placut si prietenos, flexibilitate (dorinta de a ajuta la o serie de sarcini,)
Permis Conducere!

Responsabilitati:

- Realizeaza servicii de mentenanta echipamente: PC-uri, laptopuri, imprimante, scannere, telefoane, retea video, retea securitate.
- Gestioneaza activitatea de instalare /configurare /intretinere : windows, linux, aplicatii, componente periferice, setari retea,
- Raspunde de suportul tehnic (helpdesk) pentru problemele IT&C astfel incat sa asigure functionarea optima a echipamentelor si softurilor, fara întreruperi si remedierea in cel mai scurt timp a problemelor aparute.
- Urmarirea si gestionarea consumabilelor IT,

CERINTE

Cerinte
- Cunostinte hardware :
• Asamblare, instalare PC, inlocuire consumabile imprimante
• Constatare defectiuni,
• Inlocuire echipamente defecte

- Cunostinte software :
• Sisteme de operare : Windows XP/7/8/10, linux, MacOS, Pachet Office
• Instalare software, driver, etc

- Cunostinte retele : TCP /IP, switch-uri, routere, cablare;

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial şi beneficii (2000 - 4500 lei in functie de experienta);

Asteptam CV-urile pe email;