Economist - Contabil

CRM ENGINEERING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Verifica si inregistreaza in contabilitate facturile de achizitii materii prime si materiale;
Verifica siiînregistreaza in contabilitate, facturile de servicii – inregistrarea cheltuielilor pe centre de cost;
Intocmeste facturi de prestari servicii si situatii de lucrari;
Urmareste conturile cu care lucreaza;
Participa activ la implementarea diverselor proiecte financiar-contabile;
Participa la inventarierea patrimoniului societatii;
Asigura suport in pregatirea rapoartelor lunare catre grup și autoritatile fiscale
Respecta politicile contabile si procedurile interne ale companiei;
Urmareste indeplinirea obiectivelor asumate.

CERINTE

Studii superioare in domeniul financiar – contabilitate;
Experienta si competenta in activitatea contabila;
Sa posede cunostinte in privinta legislatiei aplicabile domeniului financiar-contabil;
Sa detina cunostinte foarte bune de operare PC – MS Office (Excel – Avansat);
Sa detina cunostinte foarte bune de operare in CIEL (prezinta avantaj);
Foarte buna capacitate de analiza, sinteza, interpretare;
Perseverent, ordonat, organizat, corect, tenace si motivat de rezultat;
Bune capacitati de comunicare verbala si scrisa;
Obiectivitate in aprecierea si analiza situatiilor financiar – contabile, receptivitate, spirit de echipa;
Preocupat de propria dezvoltare profesionala in vedere evolutiei in cariera.

BENEFICII OFERITE

Mediu organizational favorabil dezvoltarii profesionale si personale, cu posibilitati reale de avansare in cariera.
Se acorda un pachet salarial motivant, in acord cu performanta profesionala, cu evolutia si competenta acumulata.