Analist Urmarire Produse Persoane Fizice/PL

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intocmire si transmitere raspunsuri catre asiguratori la despagubiri daune auto/incendiu
Efectuare operatiuni de incasare a despagubirilor primite pe deces, somaj, invaliditate temporara/ permanenta si inchidere a conturilor
Pregatire documente si transmitere catre asigurator
Analiza si transmitere dosare credit in gestiunea creditelor neperformante
Pregatire si predare dosare de credit in termenul prevazut
Efectuarea tuturor operatiunilor in cazul incasarii sumelor din executari
Gestionarea si urmarirea politelor de asigurare:
Verificarea documentele justificative in cazul creditelor cu punere la dispozitie esalonata
Adaugarea si actualizarea de informatii in baza de risc
Asigura fiabilizarea bazei de date Clienti/Conturi in sistemul informatic
Asigura redactarea actelor aditionale la contractele de garantare
Asigura monitorizarea/urmarirea conditiilor de aprobare (ulterioare acordarii creditului – cu frecventa trimestriala, anuala , etc) pe parcursul derularii creditelor
Urmarire valabilitate garantii

CERINTE

- Studii superioare
- Cunoastere produse, norme si proceduri asociate
- Cunoastere sisteme si aplicatii informatice specifice
- Cunoasterea legislatiei in vigoare in domeniul bancar
- Operare calculator
- Operare numerar

Profilul candidatului:

- Cunoasterea limbii engleze
- Orientare spre client
- Orientare spre rezultate
- Atentie la detalii
- Cooperare
- Abilitati de vanzare si persuasiune

Oferta:
- Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.