Analist achizitii matrite - companie straina automotive

EuroTriade Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Calculaţii pentru modificări matriţe
 Colaborare la calculatia mijloacelor de productie
 Calculatie de modificare individuala a mijloace de productie procurate extern si cererea de ofertă pentru acestea.
 Colaborare la FMEA-uri si discutii despre concept cu departamentele de specialitate aferente, în ce priveste proiectarea pieselor injectate din mase plastice.
 Colaborare la executarea analizelor tehnice ale tuturor pieselor din masă plastică.
 Colaborare pentru stabilirea tipurilor de mase plastice după criterii specifice pieselor.
 Întocmirea caietelor de sarcini în vederea realizării cererii de ofertă si comandării matritelor de injectare.
 Trimiterea datelor pentru cererea de ofertă si comandă (intern/extern).
 Realizarea individuală si întreinerea dosarelor planurilor de proiect si a dosarelor de urmărire.
 Supravegherea individuală a termenelor si a calitătii în timpul realizării mijloacelor de productie (inclusiv călătorii de serviciu de mai multe zile în tară si în străinătate).
 Prelucrarea informatiilor de produs pentru mijloacele de productie
 Colaborarea la măsurarea pieselor individuale, evaluarea acestora si punerea în aplicare a măsurilor necesare.
 Obtinerea individuală a tuturor datelor si documentelor necesare pentru predarea matritelor
 Realizarea predării tuturor mijloacelor de productie către productia de serie.
 Pregătirea pentru negocierea costurilor cu subfurnizorii respectiv negocierea individuală pentru sume de până la 2500 €.
 Suport tehnic la negocierea costurilor cu OEM.
 Supravegherea individuală a stadiului cheltuielilor.

CERINTE

 Studii tehnice
 Experientă practică de mai multi ani în realizarea respectiv producerea de matriţe injecţie mase plastice
 Experientă în proiecte
 Capacitate de lucru individual
 Capacitate de lucru în echipă
 Permis de conducere categoria "B"
 Cunostinte de limba germană/engleză

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv , companie stabila, dezvoltare profesionala, expunere internationala. Va rugam sa aplicati direct la adresa: marius.jeler@eurotriade.com.

EuroTriade este o companie multinationala specializata in domeniul recrutarii cu o experienta de 6 ani in domeniul automotive si tehnic , pe proiecte de top / middle management si specialisti.

Detalii: www.eurotriade.com