Agent de vanzari

FORCE 1 - DIVIZIA DE SECURITATE

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
- Prospecteaza piata /contacteaza clienti potentiali si mentine legatura cu clientii deja existenti;
- Prezinta produsele si serviciile firmei in scopul de a convige clientii sa achizitioneze produsele si serviciile promovate;
- Detine informatii cu privire la ofertele, detaliile, noutatile tehnice, actiunile de promovare si evolutiile produselor pe care le reprezinta si a pietei nationale / locale ;
- Efectueaza prezentari ale produselor promovate cu potentialii clienti;
- Furnizeaza clientilor detalii referitoare la preturile produselor si serviciilor, in toate variantele existente si ii consilieaza in alegerea variantei optime;
- Negociaza in cadrul licitatiilor, cu clientii strategici.
- Incheie Contractul de Vanzare si urmareste buna lui desfasurare.
- Urmareste platile efectuate de client, situatia comenzilor, verifica concordanta dintre datele din contract si facturile emise; urmareste derularea acestora pana la livrare/instalare, instiintand Departamentul Logistica si superiorul ierarhic despre eventualele neconcordante aparute;
- Intocmeste comanda ferma conform specificatiilor agreate cu clientul, coreleaza cu departamentul Tehnic si departamentul Operational toate ofertele facute clientilor, transmite comanda Departamentului Logistica, urmareste derularea comenzii.
- Raportarea periodica a activitatii depuse, conform procedurilor Departamentului de Vanzari.

CERINTE

CERINTE:

- Experienta in vanzari -minim 3 ani;
- Absolvent de Studii Superioare - de preferat Tehnice/Economice;
- Cunostinte solide de operare MS Office ( Word, Excel, PowerPoint);
- Permis de conducere categoria B;
- Calitati de negociere, comunicare si persuasiune;
- Adaptabilitate la schimbare;
- Abilitatea de a-si imbunatati performatele personale;
- Perseverent si convingator;
- Organizare, ascultare activa, focus pe strategie si planificare;

Inca de la constituire, in 2005, obiectivul nostru a fost acela de a creste continuu calitatea serviciilor noastre, in concordanta cu diversificarea acestora.

Astazi suntem prezenti la nivel national, oferind servicii integrate de securitate prin intermediul celor peste 1000 de angajati.
Incet, dar sigur, am castigat increderea clientilor prin onorarea angajamentelelor si asumandu-ne toate riscurile necesare.

Valorile noastre sunt: orientare catre client, munca in echipa, integritate si incredere, initiativa si deschidere.

Motto-ul nostru este: “O echipa pregatita si motivata ofera servicii de cea mai inalta calitate”, astfel incat FORCE 1 investeste continuu in calificarea si motivarea echipei.

MISIUNE POSIBILA: Zero incidente!