AGENT COMERCIAL

DEN BRAVEN ROMANIA COMEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- V¿nzarea catre clien¿ii aloca¿i pe ruta proprie (promovare produse noi, preluare comenzi, coordonare livrari, urmarire incasari zilnice ¿i periodice), dezvoltarea zonei prin cresterea valorica a comenzilor si prin adaugarea de noi clienti in portofoliu.
- Incaseaza numerarul si alte instrumente de plata de la clienti
- Participa la activitatea de mercantizare
- Participa la activitatea de livrare cand este cazul

CERINTE

- Experienta de minim 2 ani in domeniu (experienta in vanzarea materialelor de constructii este un avantaj)
- Calitati excelente de comunicare interpersonala
- Abilitati de construire a unor bune relatii interumane
- Orientare catre clienti, atitudine profesionala si proactiva
- Flexibilitate, deschidere catre nou, rabdare
- Abiltati in buna solutionare a situatiilor tensionate care apar in cadrul relatiilor dintre angajati sau in relatiile cu clientii
- Rezistenta la stress si gandire pozitiva
- Simt organizatoric si responsabilitate
- Cunostinte de merchandising
- Persoana cinstita si loiala (se va testa corectitudinea prin metoda Poligraf)

DESCRIEREA FIRMEI

LIDER MONDIAL IN IZOLANTI PROFESIONALI
WWW.DENBRAVEN.RO