Administrator Aplicatii ERP

VON CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitia de Administrator Aplicatii ERP este deschisa in cadrul unei companii din Brasov ce isi desfasoara activitatea in domeniul Industriei.

Responsabilitati:

- Administrarea aplicatiilor de business ale companiei;
- Asigurarea functionarii optime a aplicatiilor;
- Se va ocupa in special de modulele financiar, achizitii, gestiune., iar activitatea se va desfasura in echipa de network a companiei.

CERINTE

Cerinte specifice:

- Cunostinte in domeniul economic (financiar si intreg lantul de aprovizionare) si industrial;
- Cunostinte Microsoft Office (Excel, Access) la un nivel de utilizator experimentat;
- Cunostinte de baza in domeniul programarii si al bazelor de date relationale;
- Cunostinte generale de SQL Server si Windows;
- Buna intelegere a tehnologiilor Microsoft si a tendintelor actuale din domeniul tehnologiei informatiei.

Cerinte generale:

- Absolvent al unei facultati de profil economic / tehnic / informatic;
- Limba engleza avansat (citit, scris, vorbit);
- Foarte bune abilitati de comunicare (verbal si scris);
- Capacitate de a invata rapid; flexibilitate si adaptabilitate;
- Bune abilitati de planificare si organizare;
- Autodidact.

Constituie avantaje:

- Experienta de ~ 1 an in utilizarea / implementarea unui sistem ERP;
- Experienta de lucru in mediul industrial;
- Combinatie liceu informatica plus facultate profil economic sau invers.

VON Consulting ofera servicii de recrutare personal, training, administrare si salarizare personal, leasing de personal.