REPREZENTANT TEHNIC - COMERCIAL pentru Divizia de scule electrice si accesorii pentru constructii - Braila, Galati

TRITON SRL - punct de lucru GALATI

Job expirat

RESPONSABILITATI

Se ocupa cu vanzarea de scule electrice si accesorii pentru constructii, furnizeaza informatii de specialitate asupra caracteristicilor ¿i functionarii acestora, face demonstratii privind modul de utilizare.
Postul presupune munca atat in magazinul de prezentare cat si munca de teren.

A . Sarcini permanente
- Intra in legatura cu clientii;
- Intocmeste si prezinta ofertele cu caracter general;
- Întocme¿te si prezint¿ ofertele specifice, func¿ie de interesul clientilor sau la solicitarea acestora;
- Comunica responsabilului aprovizionare echipamentele/furniturile contractate in vederea livrarii sau aprovizionarii;
- Informeaza permanent si in timp real pe cel caruia i se subordoneaza asupra ofertelor si metodelor practicate de firmele concurente;
- Urmãreste continuu dezvoltarea si perfectionarea sistemului de distributie directã;
- Asigura protejarea si inbunatatirea imaginii companiei in toate activitatile desfasurate;
- Identificã modalitãtile prin care se pot câstiga noi segmente de piatã.

B. Sarcini ocazionale:de natura profesionala si administrativ-organizatorica, primite de la superiori.

CERINTE

- Studii superioare - de preferat profil tehnic;
- Excelente abilitati de vanzari, personalitate puternica, fire optimista, pro-activa;
- Personalitate orientata spre rezultate, eficienta;
- Seriozitate maxima, fire insistenta, spirit de echipa;
- Cunostinte operare PC nivel mediu;
- Cunostinte de Lb.Engleza - nivel mediu;
- Experienta in vanzari

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant, bonusuri si prime in functie de performante;
- mediu de lucru dinamic si profesionist;
- oportunitati de dezvoltare profesionala si promovare in cadrul companiei, sustinere permanenta;
- program de instruire la locul de munca;
- loc de munca stabil.

Dealer autorizat pentru marci recunoscute precum Bosch, Makita, Metabo, AEG, Atlas Copco, Telwin, Mahe, Selco, Stone, Enar, Karcher, Stanley, Unior, Hawera, Tytan, SC TRITON SRL asigura desfacerea unei game largi de produse prin intermediul punctelor de lucru din Constanta, Cernavoda, Galati, Urziceni si Ploiesti, cat si cu ajutorul retelei proprii de distributie. Alaturi de sculele electrice si de mana, Compania distribuie si o mare varietate de instalatii si aparatura industriala, elemente de asamblare, feronerie pentru lemn, PAL, PVC si aluminiu, accesorii pentru mobilier si decoratiuni interioare.

tritongl@yahoo.com --- fax 0236-470043