Asistent farmacie

sergval com

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elibereaza medicamentele cu prescriptie medicala (retete);
- Informeaza pacientii despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;
- Identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari;
- Tine evidenta produselor toxice si stupefiante;
- Face parte din comisia de inventariere periodica;
- Participa activ la receptia produselor si la aranjarea acestora in rafturi;
- Promoveaza imaginea farmaciei prin oferirea de consultanta pacientilor

CERINTE

- absolvent(a) a colegiului de "Asistenti de Farmacie"
- experienta in domeniu (de preferat intr-o farmacie cu circuit deschis)
- cunostinte privind recomandarile asociate
- capacitate de a recomanda si de comvingere
- orientare catre relatia cu pacientul
- cunostinte operare PC
- atentie distributiva
- abillitati de comunicare

BENEFICII OFERITE

- bonusuri in functie de criteriile de performanta .

DESCRIEREA FIRMEI

FARMACIE