ASISTENT BIROU JURIDIC

APAN SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere/responsabilitati job:
- intocmire contracte, informari legislative, regulamente, proceduri si alte documente/lucrari cu caracter juridic;
- asigurare servicii-suport de documentare, organizare, comunicare si coordonare, utilizând cunoştinţe de specialitate din activitatea departamentului juridic;
- centralizare, prelucrare si prezentare evidente, statistici sau informari/comunicari specifice activitatii departamentului juridic;
- intocmire de documente necesare participarii societatii la licitatiile publice sau pentru obtinerea diverselor autorizatii;
- intocmirea evidentei complete a documentelor juridice;
- gestionarea si arhivarea documentatiei din cadrul departamentului juridic;
- administrarea corespondentei specifice – inregistrarea, conceptia si transmiterea acesteia

CERINTE

- studii superioare juridice;
- foarte bune abilitati de comunicare;
- capacitatea de a lucra eficient si cu placere intr-o echipa;
- seriozitate, corectitudine, dinamism;
- capacitate de rezolvare a problemelor, spirit de initiativa;
- flexibilitate, punctualitate, mare atentie la detalii;
- cunostinte temeinice de utilizare a pachetului Office.

BENEFICII OFERITE

- salariu adecvat sarcinilor de lucru stabilite, loc de munca stabil;
- mediu de lucru placut, dinamic, profesionist, specific reprezentantelor auto si grupului Apan;
- desfasurarea activitatii in cadrul unei companii in continua dezvoltare si cu traditie in domeniu auto

DESCRIEREA FIRMEI

GRUPUL DE FIRME APAN
APAN este un grup de firme tanar, cu capital integral privat, avand ca domeniu de activitate comertul cu autovehicule, cu accesorii si piese de schimb pentru autovehicule, precum si servicii de service auto.
Grupul Apan reprezinta cu succes in Braila, Galati, Iasi urmatoarele branduri: BMW, Honda, Fiat, Jeep, Dacia, Renault, Nissan, Alfa Romeo, Lancia. Alte domenii de activitate : agricultura, turism, leasing, asigurari.
De 25 ani suntem leaderi in piata auto locala, iar dezvoltarea grupului de firme este permanenta.