Area Sales Manager - zona Galati, Braila, Tulcea, Ialomita, Calarasi, Constanta

HUMANGEST ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pietei si contactarea clientilor;
- Promovarea portofoliului de produse si servicii ale companiei catre clientii din domeniul industrial;
- Oferire de suport tehnic si solutii clientilor din portofoliu;
- Negocierea si incheierea contractelor cu clientii;
- Urmarirea derularii contractelor;
- Intocmirea rapoartelor de activitate.

CERINTE

Companie multinationala, producatoare de cablaje industriale, recruteaza o persoana pentru postul de Area Sales Manager care va responsabila de zona Galati, Braila, Tulcea, Ialomita, Calarasi, Constanta.

Cerinte:

- Studii medii/ superioare finalizate;
- Studiile tehnice constituie avantaj (Electrotehnica, Energetica, Automatica);
- Experienta de minim 2 ani in vanzarea de produse tehnice;
- Cunostinte de limba engleza la nivel mediu;
- Cunostinte de operare PC (MS Office, Outlook);
- Permis de conducere categoria B;
- Excelente abilitati interpersonale;
- Dinamism, flexibilitate, initiativa, spirit de echipa;
- Persoana tehnica, organizata,cu bune abilitati de comunicare si negociere;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Oportunitate de dezvoltare profesionala.

Humangest Romania este parte a grupului SGB Humangest Holding, grup cu capital integral italian, specializat in consultanta in domeniul resurselor umane.
Obiectivul nostru este sa oferim partenerilor, candidatii potriviti nevoilor lor, precum si idei inovatoare pentru problemele ce pot aparea in domeniul resurselor umane.
Humangest Group va pune la dispozitie o gama variata de servicii:
Recrutare si Selectie de Personal;
Leasing de Personal;
Administrare de Personal si Payroll;
Evaluarea performantelor angajatilor;
Training;
Outplacement;
Detasare de Personal in Strainatate