AREA SALES MANAGER Constanta, Braila

Caroli Prod 2000 SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Implementeaza strategia de vanzari in zona arondata
- Stabileste obiective sptamanale, lunare pentru echipa de vanzari din subordinea sa
- Planifica saptamanal/lunar rutele Agentilor de Vanzari, volumele de vanzari, materialele POSM, cheltuielile aferente conform strategiei de vanzari
- Verifica rapoartele de vanzari/ incasari si ia masuri pentru corectarea neregulilor
- Colaboreaza strans cu Departamentul Marketing/Trade Marketing pentru implementarea promotiilor
- Conduce sedintele periodice ale Agentilor de Vanzari
- Monitorizeaza prezenta si activitatea concurentei
- Propune masuri pentru imbunatatirea imaginii companiei
- Participa la procesul de recrutare al echipei de vanzari aflata in subordine
- Intocmeste si transmite, la termenele stabilite, rapoartele si situatiile solicitate

CERINTE

- Studii superioare finalizate
- Experienta minim 5 ani in vanzari domeniul FMCG, minim 2 ani pe o pozitie de Area Sales Manager
- Excelente abilitati de comunicare, relationare si negociere
- Excelente capacitati de organizare, planificare si coordonare
- Persoana analitica, energica, corecta, capabila sa ia decizii rapid
- Carnet de conducere categoria B - cu experienta relevanta
- Cunostinte operare PC - Excel la nivel avansat

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv

Caroli este una din principalele firme in domeniul productiei si distributiei de mezeluri si de preparate din carne de pe piata romaneasca. Este o societate cu raspundere limitata, cu sediul in Bucuresti si 100% capital strain.

Noi credem ca experienta acumulata atat in domeniul tehnologic cat si in cel al vanzarii si distributiei, implica un grad ridicat de responsabilitate in producerea preparatelor de cea mai buna calitate si nu in ultimul rand necesitatea de a contribui la o dezvoltare durabila a pietei produselor din carne din Romania.