AREA SALES MANAGER - Braila

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie din domeniul FMCG, aflata in plina ascensiune, cauta pentru filiala sa din Braila Area Sales Manager.
- Implementeaza in zona arondata strategia de vanzari
- Planifica saptamanal/lunar rutele Agentilor de Vanzari, volumele de vanzari, materialele POSM, cheltuielile aferente conform strategiei de vanzari
- Supervizeaza activitatea Agentilor de Vanzari prin deplasare in zona lor de activitate
- Verifica rapoartele de vanzari/ incasari si ia masuri pentru corectarea neregulilor
- Colaboreaza strans cu Departamentul Marketing/Trade Marketing
- Conduce sedintele saptamanale ale Agentilor de Vanzari
-Monitorizeaza prezenta si activitatea concurentei pe piata si propune masuri pentru imbunatatirea imaginii companiei
- Recruteaza echipa de vanzari aflata in subordine
- Intocmeste si transmite, la termenele stabilite, rapoartele si situatiile solicitate de Regional Sales Manager

CERINTE

- Studii superioare finalizate - reprezinta un "must"
- Experienta minim 3 ani in vanzari domeniul FMCG, minim 1 an pe o pozitie de Area Sales Manager
- Abilitati dorite: de comunicare, intelegerea psihologiei clientilor si profilului consumatorului, spirit de echipa, punctualitate, corectitudine, gandire analitica, capacitatea de a lua decizii corecte indiferent de imprejurari.
- Carnet de conducere categoria B - cu experienta relevanta
- Cunostinte operare PC - MS Office

BENEFICII OFERITE

- Pachet de beneficii atractiv
- Posibiliati de instruire si dezvoltare.