AGENT TICKETING / TURISM

RESURSE UMANE Recrutare & Selectie

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESURSE UMANE, furnizor de servicii de recrutare si selectie, recruteaza pentru clientul sau - AGENTIE DE TURISM din GALATI, AGENT TICKETING / TURISM cu urmatoarele sarcini si atributii, care nu sunt limitative:

- relationare clienti: direct, prin telefon, prin e-mail;
- prezinta oferta si realizeaza vanzarea biletelor de avion / serviciilor turistice;
- efectueaza rezervari, emite bilete de avion;
- creeaza produse personalizate in functie de solicitarile clientilor; propune clientilor variante posibile ale produselor turistice speciale, si stabileste pretul final al pachetului de servicii turistice in conformitate cu oferta agentiei;
- se informeaza referitor la reglementarile internationale si speciale ale IATA si ale companiilor aeriene, referitoare la regimul bagajelor, card-urilor de fidelitate, persoanelor cu dizabilitati, minori;
- furnizeaza informatiile referitoare la regimul vizelor;
- solutioneaza eficient toate solicitarile clientilor;
- colaboreaza cu echipa de vanzari din cadrul agentiei pentru solutionarea solicitarilor clientilor referitor la rezervari hoteliere in Romania si strainatate;

CERINTE

- absolvent(a) studii superioare; studiile in domeniul turismului reprezinta un avantaj;
- experienta pe un post similar reprezinta un avantaj;
- pasionat de turism;
- excelenmte abilitati de comunicare;
- orientat catre obtinerea de rezultate;
- dinamism, empatie;
- limba engleza nivel avansat;
- cunostinte foarte bune de operare PC

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant;
- Cursuri de perfectionare;
- Posibilitati reale de avansare;

Consultanta pe probleme si politici de resurse umane, recrutare si selectie, administrare optima de personal.

*** Aplicatia dumneavoastra la acest anunt precum si transmiterea CV-ului pe adresele de e-mail anuntate implica acordul dumneavoastra in ceea ce priveste vizualizarea, analizarea si procesarea datelor dumneavoastra personale de catre reprezentantii RESURSE UMANE si de catre partenerii nostri.