Programator PHP/Web Developer

EASEWEB

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltarea de site-uri statice (HTML) sau hibride (incluzand elemente Flash)
- Dezvoltarea de site-uri dinamice (PHP) - cataloage de produse, magazine virtuale, portaluri, etc.
- Crearea de aplicatii Php&MySql
- Crearea de baze de date MySql
- Formatarea materialelor primite de la client in conformitate cu aspectul general al site-ului
- Crearea paginilor site-ului
- Inserarea in cadrul site-urilor a unor elemente Java Script (meniuri drop-down, images slideshows, pop-up windows etc)

CERINTE

- Cunostinte si experienta medie/avansata de lucru cu PHP 4 (5), OOP, gd, cUrl;
- Experienta medie / avansata in JAVASCRIPT;
- Cunostinte HTML, CSS;
- Experienta in lucrul cu baze de date MYSQL.

Consideram avantaj daca gasim:
- experienta de lucru cu AJAX
- cunostinte configurare APACHE;mod_rewrite.
- cunostinte despre protocolul HTTP
- cunostinte despre Smarty (sau alt template engine), AdoDB (sau alt framework de abstractizare al accesului la bazele de date), framework (gen Zend Framework, Typo 3, CodeIgniter etc).
- cunostinte despre alte SGBD

- Studii superioare (sau stundent in an terminal)
- Minim 1 an experienta
- Portofoliu cu proiecte (diverse tipuri de aplicatii)
- Cel putin un proiect la care se poate descrie ce rol ai avut)
- Limba engleza ¿ nivel mediu -avansat
- Creativitate, organizare, seriozitate, atentie la detalii
- Respectarea termenelor limita

BENEFICII OFERITE

- salariul se negociaza in cadrul interviului, in functie de experienta
- bonuri de masa (masa calda)
- mediu de lucru competitiv
- echipa tanara si dinamica

Easeweb, a Microsoft Certified Partner, is a medium size US-based software development company with offshore developers in Eastern Europe - specializing in mission-critical application development and IT services.