PROGRAMATOR MASINI DE TRICOTAT UNIVERSAL SI STOLL

SC LA FAMILLE SARL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atribuţiile principale şi sarcinile specifice:
- realizeaza mostrele,partea de tricotat,conform documentatiei primite de la compartimentul tehnic-creatie respectand termenele din ”fisa de realizare mostre”;
-realizeaza programele de tricotat pe statiile de programare pentru masinile Stoll si Universal;
- verifica intreaga documentatie necesara procesului de productie (tipare, fise dimensiuni, procese tehnologice, norme);
-rezolva cerintele din sectia de productie legate de indicatii neconcordante in procesul tehnologic, norme,tipare;
-asigura respectarea procesului tehnologic si concordanta cu normele si conditiile de calitate stabilite;
-participa la realizarea seriei 0 in departamentul tehnic-creatie;

CERINTE

 Cunoştinţe necesare:
a) specifice domeniului de lucru:
- cunoaşterea proceselor tehnologice specifice, a materialelor, echipamentelor şi utilajelor precum şi a metodelor de lucru;
-cunostinte privind software-ul de programare a masinilor de tricotat tip Stoll;
-cunostinte privind software-ul de programare a masinilor de tricotat tip Universal;
-cunostinte operare PC(MS Office).

BENEFICII OFERITE

Se negociaza la interviu in functie de experienta candidatului

DESCRIEREA FIRMEI

Fabrica de tricotaje