Marketing Manager

SC PROTON

Job expirat

RESPONSABILITATI

Elaboreaza si implementeaza strategii si planul de marketing
Coordoneaza activitati de promovare
Dezvolta strategii si planuri de actiune ce duc la atingerea obiectivelor (volum vanzari, valoare, cota de piata, notorietatea marcii) pentru toate categoriile de produse
Consolideaza pozitia si imaginea companiei pe piata
Analizeaza piata, competitia, nevoia clientilor si propune activitati corespunzatoare de marketing
Stabilirea si implementarea politicii de preturi
Managementul cercetarii de piata si a actiunilor promotionale

CERINTE

studii superioare ,(constitue avantaj specializare in marketing)
cunostinte manageriale (minim curs de abilitati de conducere, time management)
calitati personale :abilitati foarte bune de comunicare, creativitate,empatie,spirit de echipa
orientare spre performanta si calitate, capacitate de organizare, analiza, sinteza
Cunostinte de natura financiara si de busines

BENEFICII OFERITE

pachet salarial motivant ,plus sistem de bonus in functie de atingerea obiectivelor
telefon
masina de serviciu
training

În prezent, Proton Technologies este unul dintre marii parteneri Orange, cu 35 de magazine in 26 orase si peste 100 de angajati, situându-se pe locul 6 în ierarhia companiilor la jumatatea anului 2004, fiind în acelasi timp cea mai tânara firma din TOP 10 Parteners Orange la nivelul anului 2004. Calitatea activitatii noastre este recunoscuta de Camera de Comert si Industrie (locul I ¿ TOP BUCOVINA) si de marii producatori internationali (Cel mai bun distribuitor Samsung în 2003)