manager proiect

S.C. ACVA INSTAL S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordonarea proiectelor de constructii: sisteme de canalizare, retele de apa, drumuri .
- organizarea, controlarea si verificarea activitatii santierului si asigurarea executiei, desfasurarii si finalizarii lucrarilor in concordanta cu proiectul, normele si conditiile de calitate termenele stabilite,conform cerintelor contractuale ;
- intocmire si urmarirea respectarii bugetelor pentru proiectele alocate;
- gestionarea , coordonarea si repartizarea utilajelor,logisticii, resurselor in functie de nevoile santirului , de stadiul proiectului
- coordonarea activităţii echipelor proprii , managementul echipei
- coordonarea activităţii subantreprenorilor
- coordonarea activitatii de aprovizionare si mecanizare
- evaluarea si raportarea periodica pana la finalizarea proiectului, verificarea lucrarilor executate.
- respecta procedurile si regulile interne de lucru;
- contracteaza furnizorii de materiale si de servicii in constructii;
- mentine relatia cu autoritatile din domeniul constructiilor si colaboratorii;
- verificarea existentei, completarii corecte a documentelor din cartea constructiei si a celor ce deriva din sistemul de management integrat;
- urmarirea , corectarea neconformitatilor posibile;
- verificarea si insusirea documentatiilor de executie;
- verificarea calculelor si parametrilor stabiliti prin proiect;
- asistenta tehnica pe perioada executiei, supervizarea respectarii proiectului si cerintelor de proces;

CERINTE

Studii superioare tehnice -Inginer constructii/ Inginer hidromecanic/ Inginer mecanic;
Experienta relevanta minim 3 ani in conducerea activitatilor specifice de santier, pentru proiecte de infrastructura( statii de tratare, statii de epurare a aperi, etc.) ;
Cunostiinte de legislatie si normative in domeniul constructiilor;
Cunostiinte PC- AUTOCAD, Ms Office, Ms Project;
Cunostiinte de limba engleza;
Disponibilitate pentru deplasari prelungite
Aptitudini de organizare, planificare si control al activitatii, leadership;

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant, alte beneficii;

DESCRIEREA FIRMEI

constructii hidrotehnice