Expert Contabil

PBF Prefabricate S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Inregistreaza documente in programe specifice departamentului contabil
• Intocmeste si semneaza situatiile financiare;
• acorda asistenta privind organizarea si tinerea contabilitatii
• efectueaza analize economico-financiare, audit financiar-contabil si evaluari patrimoniale
• indeplineste, potrivit dispozitiilor legale, atributiile prevazute in mandatul de cenzor
• executa alte lucrari cu caracter financiar-contabil, fiscal, de organizare administrativa si informatica
• intocmeste rapoarte financiare

CERINTE

• Studii superioare finalizate
• Cunostinte de fiscalitate si contabilitate la nivel avansat
• Capacitate deplina de exercitiu
• Capacitatea de a indeplini cu succes lucrarile in termene-limita
• Cunostinte de legislatie contabila
• Cunostinte utilizare PC
• Cunostinte utilizare a unui program computerizat de contabilitate
• Capacitate de analiza si sinteza a informatiilor financiare

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv, negociabil in functie de experienta

SC PBF Prefabricate SA apare din unirea experientelor, a competentelor si a capacitatilor intreprinzatoare italiene, austriece si romanesti, maturizate in mod armonios, din domeniul constructiilor.
Misiunea PBF, care constituie si caracteristica sa novatoare si care o face unica printre firmele care actioneaza in sectorul constructiilor, este aceea de a fi partener la 360? cu toti protagonistii care actioneaza in acest domeniu specific de activitate, furnizandu-le, cu aceeasi atentie, profesionalitate si inalt standard calitativ, produse de un inalt continut tehnologic, servicii de proiectare, de executare a lucrarilor si de logistica.