Consilieri Asigurari si Unit Manager

BCR ASIGURARI DE VIATA S.A BOTOSANI

Job expirat

RESPONSABILITATI

- prospectare, identificare potentiali clienti
- stabilire intalniri
- prezentare, promovare companie si servicii financiare
- oferire consultanta, solutii
- incheiere contracte de asigurare
- asigurare service

CERINTE

Abilitati excelente de comunicare, negociere, persuasiune, empatie, tenacitate, atitudine pozitiva;
Capacitatea de a asimila cunostinte, motivare, flexibilitate, rezistenta la stres;
Atitudine proactiva, orientare spre rezultate, atingerea obiectivelor, orientare catre client.
Experienta in vanzari constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Cursuri de specialitate oferite de traineri LIMRA;
Venituri fixe garantate, comisioane si bonusuri;
Oportunitatea unei cariere de succes in cadrul celui mai mare grup financiar din Romania;
Posibilitatea de a promova in cariera.

BCR Asigurari de Viata SA a fost infiintata in luna octombrie 2005 in vederea dezvoltarii conceptului modern de servicii financiare integrate prin includerea in oferta Grupului BCR a asigurarilor de viata destinate atat persoanelor fizice cat si persoanelor juridice.
Beneficiind de puterea financiara, integritatea, profesionalismul si cultura organizationala a Grupului BCR si de un capital social de 21.932.800 lei, BCR Asigurari de Viata se impune prin servicii superioare calitativ, caracterizate printr-un inalt grad de profesionalism.
Apeland la experienta bancara a actionarului majoritar, BCR Asigurari de Viata este in masura sa ofere cele mai valoroase produse si servicii bancassurance la cele mai competitive tarife.