HR Generalist

GEBRUDER WEISS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Implementeaza, optimizeaza si deruleaza etapele operationale specifice pentru procesele de recrutare, inductie, beneficii, training&proiecte de dezvoltare, managementul performantei, monitorizare, perioada de integrare, exit
Identifica cele mai bune surse si canale de recrutare si selectie
Decide impreuna cu managerul direct strategia de colaborare cu agentiile de colaborare
Deruleaza procese de recrutare si selectie conform nevoilor companiei, respectand procedura si oferind suport si consultanta managerilor cu care colaboreaza
Cauta permanent solutii de imbunatatire a procesului de recrutare si selectie
Tine evidenta personalului recrutare prin agentie/ leasing
Deruleaza interviurile de Exit cu angajatii care si-au exprimat intentia de a parasi compania
Monitorizeaza respectarea timpului de recrutare agreat/pozitie si comunica permanent cu managerul cu care recruteaza cu orice intarziere/dificultate in gestionarea procesului de recrutare
Livreaza sesiune de inductie ca o componenta a activitatii de Resurse Umane pentru noii angajati Intocmeste si mentine la zi organigrama la nivel de companie si la nivel de filiale in functie de modificarile care au loc
Defineste impreuna cu managerul direct strategia de dezvoltare pentru anul in curs
Se implica direct in planificarea, organizarea si in implementarea programelor de formare si pregatire profesionala agreate prin planul de training anual

CERINTE

Dispuneti de abilitati bune de recrutare si selectie specialisti si personal depozit
Compensation&Benefitst ( colectare date, rapoarte, salarii, benchmark, etc.)
Dispuneti de abilitati de adiminstrare Resurse Umane (dosar personal, documente angajare, medicina muncii )
Dispuneti de abilitati bune de comunicare si relationare si manifestati un simt deosebit si interes pentru interactiunea cu alte persoane
Initiativa in propunere proiecte HR
Dati dovada de experienta in relatiile cu angajatii ( reprezentantii salariatilor, CCM, Regulament Intern)
Cunostinte avansate de legislatia muncii Va desfasurati activitatea in mod independent in abordarea si finalizarea sarcinilor de serviciu
Experienta in construirea si monitorizarea programelor de induction si exit Excel - nivel avansat Limba engleza - nivel avansat
Experienta in lucru SAP sau alte aplicatii tehnice ( avantaj) Dati dovada de o gandire critica si gestionati cu succes chiar si situatiile complexe Abilitati de organizare si planificare a sarcinilor de serviciu Dati dovada de intelegere si dispuneti de abilitatea de a lucra in echipa cu ceilalti membrii
Persoana autodidacta
Absolvent de facultate intr-unul dintre domeniile: Economic, Resurse Umane, Psihologie
Experienta in domeniu de minim 2 ani

BENEFICII OFERITE

Program lucru: luni-vineri 08:00-16:30 sau 09:00-17:30
Transportul gratuit: este oferit de la metrou Pacii - Militari
Contract perioada nedeterminata
Pachet salarial motivant
Tichete de masa in valoare de 20 lei/ bon
Telefon serviciu
Abonament servicii medicale Regina Maria
Reduceri la abonament la sala prin 7Card
Abonament gratuit la Bookster - biblioteca virtuala
Prime de sarbatori (Paste, Craciun, 8 Martie, 1 Iunie)
Bonus anual conform obiectivelor revizuite impreuna cu managerul direct - se acorda in luna decembrie in cuantum de pana la un salariu brut lunar
Card de cafea
Lucrul hibrid temporar: 3 zile la birou/2 zile acasa

Gebrüder Weiss este una dintre cele mai importante companii la nivel global din industria de logistica si transporturi. Este reprezentanta la nivel mondial de peste 7.000 de angajati, in 150 de filiale din 28 de tari, avand reprezentante regionale in Europa, Europa de Est, Asia si SUA. Prezentă în România încă din anul 1994, Gebrüder Weiss oferă soluții integrate de logistică, precum şi o gamă completă de servicii de transport rutier internaţional si domestic, în regim de grupaj, camioane complete sau parţiale, transport feroviar, aerian și maritim. Gebrüder Weiss opereaza prin terminale logistice si de cross docking in Bucuresti, Cluj, Oradea, Arad, Sibiu, Craiova, Bacau, Brasov, Constanta, performantele sale fiind sustinute de o echipa de peste 600 de specialisti in domeniu.
www.gw-world.com.