Electromecanic

Endress Group Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Mentine la parametrii nominali de functionare generatoarele electrice si echipamentele;
 Efectueaza revizii tehnice si interventii la generatoare;
 Efectueaza livrari si PIF echipamente;

CERINTE

dornic sa lucreze in domeniul instalatiilor electrice de joasa tensiune, cu experienta in domeniu
- disciplina, loialitate si sinceritate in relatiile de serviciu;
- cunostintele despre: generatoare, alternatoare, motoare termice (demontare, montare, functionare, reparatii, schimb lubrifianti, lucru dupa scheme electrice, cunostinte PC) constituie un avantaj;
- capacitatea de a invata notiuni noi;
- permis conducere categoria B (efectueaza deplasari in provincie pt. interventii, revizii si livrari echipamente);
- abilitati de lucru in echipa;
- seriozitate, precizie, responsabilitate si orientare spre calitate;
- disponibilitate program prelungit (in caz de nevoie) si deplasari ;

BENEFICII OFERITE

Salar motivant
Prime realizare
Masina serviciu

Endress Group Romania proiecteaza, executa si instaleaza solutii energetice pe piata Est-Europeana, avand capacitati de proiectare si productie in Germania, Werner von Siemens Str. 3, D-72661 Grafenberg, cat si in Bocsa, Judetul Caras-Severin, Romania.

Endress Group Romania produce generatoare de curent electric si surse neintreruptibile UPS sub brandul ZENESSIS! Totodata dezvoltam si implementam pe piata solutii alternative de producere a curentului electric: panouri solare fotovoltaice, turbine eloliene, microhidrocentrale.