Expert Graphic Designer

S.C. Media First s.r.l

Job expirat

RESPONSABILITATI

- creare layout-uri pentru site-uri web
- creare machete grafice in vederea tiparirii (tipar digital, offset, outdoor)
- creare logotipuri si / sau alte elemente de identitate vizuala
- verificare tehnica si optimizare a machetelor in vederea tiparirii
- prelucrare / ajustare imagini
- dezvoltare, intretinere proiecte grafice de medie si mare complexitate
- creatie identitate vizuala companii
- conceptie grafica materiale publicitare
- conceptie grafica website

CERINTE

Excelente cunostinte Adobe Photoshop CS,Adobe Illustrator CS, Macromedia Studio , Corel , HTML , CSS , Java Script , Flash (avantaj).
Dorinta de afirmare si lucru in echipa.
Portofoliu de lucrari obligatoriu .
Creativitate si originalitate
Persoana organizata, atenta la detalii
Studii superioare (arte plastice, design, foto, imagine) constituie un avantaj
Toti candidatii vor sustine un test de aptitudini.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de a lucra pe proiecte inovative
Mediu de lucru competitiv, placut
Pachet salarial motivant pe masura cunostintelor si competentelor
Posibilitati de dezvoltare profesionala
Lucrul in cadrul unei echipe de tineri profesionisti
Toate persoanele angajate vor avea o perioada de test de 3 luni dupa care urmeaza angajare permanenta be baza unei noi negocieri salariale.

DESCRIEREA FIRMEI

Web design, Web marketing, Publicitate, Ecommerce