ECONOMIST

SC MASTERFOAM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Inregistrarea operatiunilor contabile cu respectarea legislatiei financiar – contabile (facturi, deconturi, bonuri de consum, extrase de cont, operatii contabile prin casa);
- Intocmirea balantei, declaratii si stuatii financiare lunare;
- Intocmirea rapoartelor financiare si verificarea soldurilor contabile;
- Situatia mijloacelor fixe, efectuarea inregistrarilor contabile legate de mijloacele fixe;
- Verificarea si contabilizarea deconturilor de cheltuieli;
- Plati interne si externe in sistem electronic si urmarirea scadentelor la furnizori si clienti;
- Cunoasterea si aplicarea legislatiei fiscale si contabile la nivel de firma.

CERINTE

Studii superioare de specialitate - financiar-contabile;
- Experienta in domeniu financiar-contabil de minim 3 ani;
- Cunostinte solide in domeniul legislatiei fiscale si al contabilitatii internationale;
- Foarte buna cunoastere a MS-Office, MS-Excel si experienta in utilizarea programelor de contabilitate, de preferinta WinMentor;
- Cunostinte avansate de Limba Engleza- scris si vorbit;
- Cunoasterea Limbii Germane constituie avantaj;
- Seriozitate, gandire analitica si mod de lucru sistematic;
- Abilitati foarte bune de comunicare si relationare;

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix: se va negocia in urma interviului;
- Beneficii conform politicii firmei si performantelor individuale;
- Echipa de lucru tanara si profesionista;
- Mediu de lucru placut.

Masterfoam SRL este parte a grupului Masterfoam. Compania mama a fost infiintata in Olanda in anul 1964, experienta si know-how-ul acumulat in cei aproape 50 de ani de activitate in prelucrarea spumelor flexibile si a aplicatiilor din pasla facand din companie un jucator de varf in industria furnizorilor de componente auto.