Electrotehnician, Belgia

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Trenkwalder Romania cauta pentru clientul sau, companie internationala producatoare de covoare din Belgia, Electro - Tehnician vorbitor de limba franceza.

Responsabilitati:

- asigurarea mentenantei tuturor utilajelor de productie covoare;
- verificarea si analizarea erorilor pe linia de productie;
- executarea reparatiilor;
- oferirea sugestiilor pentru imbunatatiri in mediul de lucru.
Utilaje:
- Masini de cusut: Titan, ISPD
- Masini de ambalare: Handsaeme
- Belltech, Mahlo, Dambag, BTC, AGV (Automatic guided vehicle), Im-tec

Contact:

E-mail: i.achim@trenkwalder.com

CERINTE

Cerinte:

- experienta de 3-5 ani in domeniu/ pe o pozitie similara;
- studii de specialitate: electromecanica sau inginerie electrica;
- cunostinte PLC Siemens S5, S7 (programarea nu este o cerinta obligatorie);
- cunostinte de baza din domeniile: pneumatica, hidraulica si aer comprimat, ajustari si/sau inlocuiri de parametrii;
- abilitati de citire planuri E;
- limba franceza nivel avansat;
- dornic sa-si demonstreze abilitatile si sa lucreze pe termen lung in Belgia.

BENEFICII OFERITE

Se ofera:

- pachet salarial motivant;
- beneficii: cazare si tichete de masa;
- training in Belgia.

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).