Electrician intretinere

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura executarea lucrarilor incredintate, in limita competentelor stabilite
executa actiuni ce trebuie efectuate prin intermediul mijloacelor de productie si in anumite conditii de mediu, pentru realizarea scopului procesului de munca, dupa cum urmeaza :
- raspunde de sculele , utilajele, aparatele, dispozitivele, uneltele etc.pe care le are in primire
- intrerupe tensiunea si separa instalatia sau partea de instalatie , dupa caz, la care urmeaza sa lucreze,
- Verifica lipsa tensiunii si legarea imediata a instalatiei sau a partii de instalatie la pamant si in scurtcircuit,
- Delimiteaza corespunzator conform N.G.P.M. zona de lucru,
- Se asigura impotriva accidentelor de natura neelectrica care ar putea surveni pe parcursul executarii lucrarii,
- Verifica integritatea izolatiei ,ingradirilor,starea carcaselor,
- Verifica instalatiile de protectie prin legare la nul si/sau legare la pamant,
- Verifica echipamentul de protectia muncii
- Executa legaturile la pamant si in scurtcircuit in zona de lucru,
- Autorizeaza accesul de lucru cu foc deschis daca lucrarea o impune
- Are grija la folosirea aparatelor electrice portabile sau fixe sa se conecteze la instalatia de legare la pamant.
- Verfica daca schelele de lucru interioare si exterioare sunt instalate pe suprafete nivelate si curate,daca lucrarea de executat presupune schele,
- Are grija sa evite concentrarile de materiale si de oameni intr-un singur loc,daca lucrarea este la inaltime,are grija ca materialele sa fie depozitate pentru a nu impiedica accesul si operatiile de transport,

CERINTE

-Experienta in instalatie electrica joasa tensiune-JT, instalatie electrica medie tensiune-MT, statii electrice 110/20kV

BENEFICII OFERITE

Persoanele interesate pot trimite trimite CV-ul la adresa iuliana.apopei@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/