Programator PHP & MySQL

Fake Pixel SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- programarea si dezvolatarea de aplicatii web;
- respectarea termenelor de executie;
- raporteaza direct managerului de proiect;
- mentine o stransa legatura cu webdesigner-ul;
- realizeaza website-uri sau administreaza parti ale acestora;
- mentine riguros standardele de calitate cerute;
- propune si implementeaza noi instrumente sau solutii pentru imbunatatirea dezvoltarii aplicatiilor;
- raporteaza orice problema legata de functionarea aplicatiilor care poate avea repercusiuni asupra desfasurarii activitatii;

CERINTE

- cunostinte solide de HTML / DHTML / CSS / Javascript / AJAX
- cunostinte solide de PHP, SMARTY, FUSEBOX sau ZEND Framework
- cunostinte solide MySQL, eventual PostgreSQL
- limba engleza mediu

BENEFICII OFERITE

- experienta mare - constituie un avantaj

Fake Pixel este o companie infiintata la inceputul anului 2005, cu radacini mult mai vechi, specializata in dezvoltarea aplicatiilor web.
In timpul scurs de la infiintare am pus bazele unei echipe de specialisti care poate face fata oricarei provocari.