Manager Resurse Umane

ATP EXODUS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltarea strategiei de resurse umane in concordanta cu strategia companiei;
Definirea obiectivelor de resurse umane si a planurilor de actiune specifice in colaborare cu ceilalati manageri de departamente;
Definirea, sustinerea si gestionarea bugetului de Resurse umane;
Crearea si implementarea politicilor si procedurilor de resurse umane;
Proiectarea unei structuri organizationale adaptate nevoilor organizatiei;
Administrarea si gestionarea tuturor proceselor de Resurse umane;
Coordonarea procesului de recrutare - selectie si de integrare a noilor angajati;
Coordonarea procesului de evaluare a performantelor, instruire si dezvoltarea a carierei angajatilor;
Dezvoltarea si gestiunea unor structuri si sisteme de beneficii si recompense financiare/ non-financiare corelate cu performantele fiecarui salariat;
Crearea de sisteme de motivare si retentie a personalului;
Gestionarea procesului de plecare a angajatilor;
Consilierea si asistarea managementului in aspectele cheie ale activitatii de resurse umane;
Coordonarea procesului de salarizare;

CERINTE

Studii superioare de specialitate
Experienta in domeniu: minim 5 ani
Cunostinte juridice legislatia muncii.
Cunostinte de psihologie organizationala
Cunoasterea pietei nationale si a fortei de munca
Abilitati de comunicare, de organizare si viteza de reactie, este interesat de interacţionarea cu colegii din toate departamentele şi doreşte constant îmbunătăţirea acestora.
Competenta in aplicarea unor tehnici specifice: facilitare discuții, brainstorming, mediere, etc.
Experiența in a elabora si implementa un program de resurse umane si de a elabora politici de personal
Capacitatea de a genera soluţii pentru rezolvarea problemelor
Practica in a anticipa potenţiale crize pentru a le rezolva prin consiliere
Experiența in evaluare personal
Capacitatea de a stabili priorităţi
Capacitatea de a gândi conceptual
Disponibil pentru deplasari in tara si strainatate
Excelente abilitati de comunicare si prezentare scrisa si orala in romana si engleza;
Cunoştinţe foarte bune de utilizare PC
Dispus pentru relocare in Baia Mare

ATP Exodus este o idee frumoasa devenita business de succes pe piata auto din Romania. Am inceput cu import si distributie de piese pentru camioane si ne-am dezvoltat continuu. Azi, oferim o gama complexa de produse si servicii pentru autovehicule prin Centrele Autorizate de Vanzari si Service pentru marci de renume: Mercedes-Benz, Mazda, Opel si MAN, si nu in cele din urma, importul si distributia de piese camioane pentru Romania, Serbia, Bulgaria, Ungaria.

Suntem o organizatie orientata catre dezvoltare personala si profesionala, in care oamenii isi sporesc capacitatea de a obtine rezultatele pe care le doresc cu adevarat, in care sunt create noi tipare de gandire, in care aspiratiile colective nu sunt ingradite si in care angajatii practica in continuu munca in echipa, beneficiind astfel de avantajele sinergiei.
Ne raportam la valori morale si standarde de lucru performante si fiecare actiune se concretizeaza intr-un plus de profesionalism si rezultate eficiente in serviciile oferite clientului.
Valoarea companiei consta in indeplinirea cu seriozitate a responsabilitatilor, atingerea obiectivelor, obtinerea increderii clientilor si, de ce nu, a societatii in ansamblu.

Alatura-te noua si vei fi parte dintr-o echipa "de Incredere"!

www.atp-exodus.com