MANAGER DE PROIECT IN CONSTRUCTII

S.C.IMI S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

-urmareste respectarea si realizare prevederilor din contractul de executie privind durata,calitatea si receptiile,precum si stadiile fizice convenite cu beneficiarii;
- previzioneaza,organizeaza resursele logistice,financiare,umane aferente proiectelor alocate;
- supervizeaza activitatea echipelor din subordine;
- asigura documentatiile tehnico-economice la lucrarile angajate prin contract si pregatirea tehnologiilor de executie ;compatibile cu resursele reale si prevederile caietelor de sarcini;
-raspunde de incadrarea in manopera de deviz;
- se asigura de realizarea obiectivelor de profit prin optimizarea costurilor directe si indirecte si asigurarea calitatii produselor si respectarii cerintelor beneficiarului ;
- se asigura de efectuarea verificarii lucrarilor pe faze de executie si intocmirea documentelor pentru receptia lucrarilor;
- mentine relatiile functionale cu departamentele: tehnic,economic si executie;
- raspunde de activitatea de decontare a productiei ;
- raspunde de incadrarea in timp si in bugetul alocat al tuturor proiectelor;

CERINTE

- Experienta minim 5 ani intr-o pozitie similara;
- Cunostinte de legislatie specifica,cunoasterea tehnologiilor de executie a lucrarilor din cadrul santierelor;
Cunostinte si deprinderi :
- Cunostinte profesionale- studii superioare de constructii
- Cunostinte de management;
Cunostinte aptitudinale:
- Capacitate de organizare si planificare;
- Capacitate de a gandi in perspectiva ;
- Capacitate de sinteza,judecata rapida;
- Aptitudini de calcul,memorie,atentie distributiva;
- Acordarea si transmiterea eficenta a informatiilor;

BENEFICII OFERITE

- Locuinta si masina de serviciu,telefon,laptop;
- Salariu motivant ;
- Bonusuri in functie de realizarea eficinta a sarcinilor de serviciu,etc;
- posibilitatea de relocare;

SC Intreprindere Montaj Instalatii SA a fost constituita in anul 1992 cu scopul de a oferi pe piata servicii de cea mai buna calitate in domeniul constructiilor industriale,civile,social culturale si edilitare,inchideri perimetre miniere,conducte magistrale de gaze,statii de epurare,statii de tratare a apei,benzinarii ;etc
Pentru mai multe detalii vizualizati:www.imi-sa.ro