Field Force Supervisor

ATP EXODUS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Rolul principal este acela de participare la dezvoltarea și implementarea unitară a direcțiilor necesare pentru atingerea obiectivelor de business din strategia de vânzări si de supervizare a realizării obiectivelor de afaceri pe termen scurt și lung.

- Monitorizare și analiză cantitativă și caliltativă a activității de vânzare pe segmentele alocate și planificarea strategiei de abordare și planul de lucru pentru atingerea obiectivelor departamentului de vânzări pe aria de responsabilitate
- Implicare în evaluarea, dezvoltarea și monitorizarea implementării strategiei de vânzare pe segmenul alocat
- Asistență și consultanță în activitățile de vânzare
- Asigurarea unei abordări unitare a portofoliului de clienți și asigurea bunei implementări a practicilor de vânzări pe segmentele alocate
- Analiză, evaluare și monitorizare a echipelor de vânzare și implicare în planificarea eficientă a procesului de vânzare
- Suport și consultanță pentru echipa de vânzare în ceea ce privește produsele expirate, învechite și în construirea de planuri de acțiune la nivel de sucursală și la nivel individual
- Consultanță echipei de vânzare pentru a se asigura de un nivel ridicat de satisfacție a clienților pe aria lui de competență
- Colectare, analizare și raportare feedback din teren către Directorul de Vânzări și către Directorii Regional de Vânzări
- Îmbunătățirea imaginii de brand în piață
- Identificarea și propunerea de soluții cu impact în procesul de vânzare
- Monitorizarea și asigurarea completării aplicației interne suport pentru echipa de vânzare (conform standardului de completare comunicat intern), cu verificarea acurateței informațiilor introduse
- Promovare internă și asigurarea unei bune utiliări a instrumentelor de vânzare puse la dispoziția echipei
- Raportare către șefii ierarhici superiori conform cerințelor
- Abordarea unei ținute business

CERINTE

- Studii tehnice
- Experiență minim 2 ani în domeniul vânzărilor
- Experiență în training & coaching reprezintă un avantaj
- Orientare către rezultate și către client
- Proactiv, cu spirit de inițiativă
- Abilități de ascultare
- Adaptabilitate
- Automotivare
- Loialitate
- Creativitate
- Bune abilități de comunicare și relaționare
- Cunoștințe de limba engleză
- Cunoștințe de operare PC; Microsoft Office, SAP reprezintă un avantaj
- Bune abilități de analiză și sinteză
- Minime cunoștințe tehnice despre serviciile și produsele companiei
- Disponibilitate de a călători
- Permis de conducere categoria B (fără incidente majore)

ATP Exodus este o idee frumoasa devenita business de succes pe piata auto din Romania. Am inceput cu import si distributie de piese pentru camioane si ne-am dezvoltat continuu. Azi, oferim o gama complexa de produse si servicii pentru autovehicule prin Centrele Autorizate de Vanzari si Service pentru marci de renume: Mercedes-Benz, Mazda, Opel si MAN, si nu in cele din urma, importul si distributia de piese camioane pentru Romania, Serbia, Bulgaria, Ungaria.

Suntem o organizatie orientata catre dezvoltare personala si profesionala, in care oamenii isi sporesc capacitatea de a obtine rezultatele pe care le doresc cu adevarat, in care sunt create noi tipare de gandire, in care aspiratiile colective nu sunt ingradite si in care angajatii practica in continuu munca in echipa, beneficiind astfel de avantajele sinergiei.
Ne raportam la valori morale si standarde de lucru performante si fiecare actiune se concretizeaza intr-un plus de profesionalism si rezultate eficiente in serviciile oferite clientului.
Valoarea companiei consta in indeplinirea cu seriozitate a responsabilitatilor, atingerea obiectivelor, obtinerea increderii clientilor si, de ce nu, a societatii in ansamblu.

Alatura-te noua si vei fi parte dintr-o echipa "de Incredere"!

www.atp-exodus.com