Director Logistica (transport-gestiune)

ATP Exodus SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Locatia: Baia Mare

Transport:
- planifica, organizeaza si controleaza activitatile legate de transport - peste 100 de autovehicule.
- administreaza flota auto si bugetul alocat
- coordoneaza echipa care intocmeste toate documentele si obtine toate actele necesare pentru circulatia legala pe drumurile publice;
- asigura derularea activitatilor de inmatriculari si radieri
- coorodoneaza si supravegheaza activitatea conducatorilor auto
- programeaza si optimizeaza rute
- urmareste modul de intretinere si exploatare a masinilor, starea tehnica si de curatenie
- stabileste necesarul de piese de schimb si consumabile auto
- mentine relatia cu societatea de asigurari si urmareste dosarele de dauna
- pastreaza legatura cu autoritatile rutiere si furnizorii relevanti

Gestiune:
- coordoneaza departamentul de gestiune centrala, receptie, depozitare, livrare.

CERINTE

- studii superioare; cunostinte operare PC
- cunoasterea unei limbi straine constituie un avantaj
- experienta relevanta in posturi similare
- experienta de minim 1 an in coordonare echipe
- aptitudini de comunicare, planificare si negociere
- dinamism, meticulozitate si adaptabilitate
- permis de conducere fara evenimente rutiere

BENEFICII OFERITE

- loc de munca stabil intr-o comapanie dinamica, cu acoperire nationala, intr-o continua dezvoltare
- mediu de lucru la nivel occidental
- salarizare atractiva

ATP Exodus este lider in importul si distributia pieselor de schimb pentru camioane cu 28 de sucursale in Romania si peste 300 de angajati.