CONSILIER COMERCIAL, VANZARI

ARCO PARTS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vanzare directa din magazin.
Identifica reperele solicitate de clienti in cataloage electronice si intocmeste oferte
Asigura consultanta si asistenta clientilor
Preia comenzi telefonice
Preia comenzi site internet
Cauta si identifica piese in diverse baze de date
Intocmire documentatie de insotire a marfii
Raspunde de intocmirea corecta a ofertelor si respectarea politicii comerciale a firmei

CERINTE

Proceseaza si identifica reperele solicitate de client. Intocmeste ofertele pentru clienti.
Asigura consultanta tehnica in procesul de vanzare si post vanzare.
Minim 1 an experienţă în domeniul pieselor auto import
Cunostinte operare PC
Abilitati de comunicare si relationare
Abilitati de planificare si organizare
Abilitati de analiza si rezolvare a problemelor
Abilitati de convingere si influentare a clientilor
Capabil de munca in termene limita
Cunoaste limba Engleza
Experienţă în gestiune
Carnet de conducere categoria B
Cazier judiciar
Cunoscător în folosirea programelor de identificare piese pentru autoturisme şi camioane

BENEFICII OFERITE

SALAR FIX + COMISION DIN VANZARI

Comercializarea de piese auto import, distribuitor pe Romania .