AREA SALES MANAGER - Zona NORD

HR ANALYTICS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Mentinerea contactului cu clientii existenti ai firmei, analizarea impreuna cu acestia a modalitatilor de crestere a vanzarilor;
- Contactarea clientilor noi, identificare de oportunitati de vanzare;
- Mentinerea contactului nemijlocit cu persoane „decidente” din cadrul structurilor de organizare ale clientilor companiei;
- Prospectarea pietei privind consumul de produse electrotehnice;
- Monitorizarea concurentei ;
- Urmarirea livrarii la timp a produselor, incasarea la termen a contravalorii facturilor;
- Prezentarea de rapoarte periodice coordonatorului de vanzari/directorului comercial.

CERINTE

- Studii superioare tehnice – de preferat, absolvent al unei Facultati cu profil Electrotehnic, IT sau Automatizari;
- Experienta in vanzari (min 3 ani);
- Permis categ B;
- Persoana dinamica, placuta, sociabila;
- Abilitati dezvoltate de comunicare, vanzare si negociere;
- Capacitate de exprimare clara si concisa;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Capacitate de administrare a informatiilor complexe;
- Persoana responsabila/constiincioasa;
- Orientat spre obtinerea de rezultate;
- Capacitate de auto-administrare;
- Cunostinte operare PC (WORD, EXCEL).

BENEFICII OFERITE

- salariu fix plus procent din vanzari;
- prime pentru realizari deosebite;
- masina de serviciu, telefon, laptop.

HR ANALYTICS recruteaza pentru postul de AREA SALES MANAGER, pentru clientul sau, o companie multinationala, ce produce o gama larga de produse electrice.

HR ANALYTICS este o companie specializata in dezvoltarea de solutii in managementul resurselor umane.
Succesul nostru este asigurat de profesionisti in recrutare, training si team-building, precum si de gradul inalt de personalizare a fiecarui proiect, raportat la necesitatile clientilor.

SIBIU | BRASOV

www.analytics.ro | www.teamevent.ro