AREA SALES MANAGER - TRANSILVANIA

maravet srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

MARAVET SRL
Companie de distributie a medicamentelor de uz veterinar si produse pentru animale de companie,
angajeaza in conditii bune:
AREA SALES MANAGER – Transilvania

Responsabilitati / Beneficii
Responsabilitati:
1. Coordonarea echipei de vanzari si logistica in zona arondata.
2. Propune tactici comerciale in vederea implementarii strategiei de vanzari si de marketing a companiei;
3. Organizeaza si supervizeaza din punct de vedere comercial lansarile de noi produse in acord cu obiectivele stabilite;
4. Mentine contacte la intervale regulate cu clientii cheie;
5. Este responsabil cu strangerea informatiei de pe piata si trimiterea de rapoarte sintetice catre management;
6. Propune, monitorizeaza, evalueaza si se implica direct in cresterea planurilor pentru Reprezentantii de vanzare;

CERINTE

1. Absolvent al Facultatii de Medicina Veterinara;
2. Buna cunoastere a pietei;
3. Experienta relevanta pe o pozitie similara;
4. Excelente abilitati manageriale si de leadership;
5. Disponibilitate mare pentru deplasari in zona arondata;
6. Cunoasterea limbilor maghiara si engleza constituie avantaj;
7. Cel mai important: sa isi doreasca sa aduca valoare in fiecare zi;

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv corelat cu performanta echipei si cea personala.

SC MARAVET SRL – companie cu peste zece ani vechime in domeniul distributiei de produse pentru uz veterinar.
Compania noastra ofera un mediu de lucru tanar, dinamic, curat si organizat.
Data limita de trimitere a Cv-ului: 25 aprilie
Numai candidatii selectati vor fi contactati telefonic in vederea organizarii unui interviu.