Agent vanzari

SC ARABESQUE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti pe zona alocata (constructori, revanzatori, clienti finali, etc) ;
-Prospectarea pietei si promovarea produselor companiei (materiale de constructii si finisaje)
-Negocierea conditiilor de livrare, modalitatilor de plata, termenelor de livrare si de plata, respectand procedurile firmei;
-Analizarea cerintelor clientilor si acordarea consultantei privind caracteristicile produselor si conditiilor de vanzare.

CERINTE

-Studii superioare (reprezinta un avantaj studiile in domeniul tehnic)
-Cunostinte in domeniul comercializarii si al utilizarii materialelor de constructii
-Persoana comunicativa, cu abilitati de analiza si organizare
-Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

-Venituri motivante, masina si telefon de serviciu
-Mediu de lucru profesionist
-Posibilitati reale de afirmare si avansare in cadrul companiei
-Training inclus

Compania Arabesque este Furnizorul numarul 1 de materiale de constructie si finisaje din Romania.
In Romania, Arabesque dispune de o retea de centre comerciale in cele mai mari municipii: Galati, Bucuresti, Baia Mare, Brasov, Bacau, Craiova, Cluj-Napoca, Constanta, Focsani, Iasi, Piatra Neamt, Ploiesti, Pitesti, Oradea, Timisoara si Tirgu Mures.
Incepand cu anul 2005, Arabesque a devenit si o prezenta internationala prin deschiderea de filiale pe pietele tarilor din regiune: Republica Moldova, Bulgaria, Ucraina si Serbia