Web Designer - VeryCreative.ro

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Propunerea si implementarea conceptelor de design pentru site-uri(layouturi)/ responsive design
Imbunatatirea design-ului unui site.
Crearea de bannere sau materiale interactive.
Realizare identitate vizuala pentru companii

CERINTE

Cunoasterea standardelor actuale care au impact pe Internet, dar si particularitati ale celor mai folosite browsere.
Cunoasterea unuia din limbajele urmatoare de programare: HTML, XHTML, CSS, Javascript,
Abilitatea de a folosi unul din urmatoarele doua programe: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Corel Draw, Adobe InDesign.
Portofoliu
Cunoasterea limbii engleza la un nivel mediu-avansat
Creativitatea, organizarea si atentia la detalii sa reprezinte niste valori pentru tine.
Respectarea termenelor limita.

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv cu o perioada de proba initiala
Bonusuri per proiect
Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa creative care are o experienta de peste 8 ani in domeniu si de a participa activ intr-o companie in continua crestere intr-unul dintre sediile noastre moderne localizate in Iasi sau Bacau
Program flexibil pentru studenti

Te asteptam la interviu:)