Sef Birou IT

CERSANIT ROMANIA S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

-planificarea si implementarea strategiilor companiei in domeniul dezvoltarii sistemelor informatice;
-controlul si urmarirea nivelului de siguranta retea interna;
-asigurare functionalitate infrastructura IT: WAN, LAN, 100 statii de lucru, sisteme de siguranta, etc.
-urmarire functionare solutii software menite sa sprijine procesele de management: contabile, control, logistica, productie, vanzari, resurse umane si salarizare, etc.
-urmarirea exploatarii sistemului de clasa SAP;
-creare bugete, planuri de investitii IT si urmarirea realizarii acestora;
-comunicare constanta la nivelul companiei;

CERINTE

-studii superioare relevante in domeniu;
-min.: 2 ani experienta in domeniul IT;
-cunostinte in domeniul administrarii retele si servere Windows 2003;
-cunostinte architectura LAN;
-cunostinte in domeniul operarii si administrarii bazelor de date;
-nivel avansat de cunostinte limba engleza;

CERSANIT ROMANIA este parte a grupului polonez Cersanit. Din cadrul grupului fac parte patru fabrici de placi ceramice (capacitate cumulata 60 mil m2), o fabrica de mobilier, cabine de dus si cazi acrilice precum si alte doua fabrici de obiecte sanitare (capacitate cumulata 5,4 mil piese). Cu prezenta in 36 de tari Grupul CERSANIT este al doilea producator din Europa atat in domeniul obiectelor sanitare cat si in domeniul placilor ceramice cu o cifra de afaceri la nivel de grup de peste 530 mil EURO.
Brandul CERSANIT a fost lansat in Romania in 2007, cu sustinerea Departamentului Marketing din Polonia, in acest moment urmarindu-se dezvoltarea propriilor structuri functionale.
Infotmatii suplimentare la www.cersanit.ro
Contact : Aleea Plopilor 10, Roman, Neamt.
Tel/fax : 0233 742 101 / 742 611 int.117
Email: bru@cersanit.ro