Reprezentant Medical Servier Pharma

TALENT STREAM

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Vizite medicale 1:1 zilnice catre medici, farmacisti sau alte contacte
- Medici: promovarea etica si stiintifica a produselor Servier in cadrul echipei
- Farmacii: transmiterea mesajelor conform strategiei companiei
- Alte contacte: distribuitori, directori de spitale, Case de Sanatate, etc
- Management territorial: Administrarea bazei de date pusa la dispozitie de catre companie si dezvoltarea acesteia conform necesitatilor teritoriale
- Urmareste calitatea datelor inregistrate si valideaza datele Doctis
- Pregateste vizitele 1:1, viziteaza, tinand cont permanent de standardele companiei
- Aplica, in cadrul vizitelor 1:1, toate elementele invatate (cunostinte de produs, tehnici de vanzare, strategie companie) si adapteaza aceste elemente in functie de particularitatile fiecarui client in parte, in vederea atingerii obiectivelor de vanzari si de activitate
- Intalniri medicale:
- Propune intalnirile medicale catre Directorii Regionali,
- Pregateste intalnirile medicale din punct de vedere logistic – sala, cattering, numar de invitati
- Selecteaza invitatii, livreaza invitatii, propune speaker
- 2.1. prezentari de grup in spitale sau in farmacii
- 2.2. mese rotunde
- 2.3.simpozioane sau congrese - se ocupa de stand, suport logistic, promovare activa conform materialelor pregatite
- 2.4 – follow-up al tuturor acestor evenimente
- Co- promotii:
- Promovarea produselor de catre echipe diferite la aceeasi categorie de medici, mesaje diferite
- Intalniri saptamanale cu colegii de copromotie in vederea realizarii unor analize teritoriale privind evolutia medicilor, produselor, farmaciilor cat si a competitorilor
- Management teritorial – conform cadranelor de promovare
- Raportari
- Zilnic in DOCTIS – pe toate tipurile de activitati ( numar, tip de activitate, detalii)
- Saptamanal – deconturi si cheltuieli
- La cerere – rapoarte de farmacie, urmarirea cantitativa a stocului, evolutia competitorilor, rapoarte de copromotie, etc.
- Analiza teritoriala:
- Analiza vanzarilor si evolutia produselor la nivel teritorial – vanzari, activitati extra-call, analiza competitori, includerea medicilor in studii ca moni,tori, orice cereri de sponsorizare (congrese, carti, etc)
- Targetare A/B si identificare potentiali clienti
- Propune actiuni in vederea optimizarii vanzarilor
- Raportarea tuturor reactiilor adverse suspecte referitoare la produsele companiei. De asemenea, raporteaza informatiile culese de la medici si farmacisti despre supradozaj, abuz sau lipsa eficientei produselor companiei. Are obligatia de a raporta eventualele cazuri de expunere in timpul sarcinii la unul dintre produsele companiei

CERINTE

- Absolvent al unei universitati medicale
- Cunosterea temeinica a produselor promovate
- Bune abilitati de negociere si vanzare
- Excelente abilitati organizatorice
- Persoana autonoma si independenta
- Foarte bune abilitati de comunicare
- Spirit de echipa si capacitate de interrelationare
- Entuziasm, flexibilitate, imaginatie si creativitate, atitudine pozitiva si proactiva, in cautare de noi resurse si idei
- Maturitate, atitudine echilibrata, deschisa si onesta
- Pastrarea secretului de serviciu si loialitate fata de firma, realizate cu responsabilitate
- Sa poata reprezenta imaginea companiei in teren

BENEFICII OFERITE

- Candidatul selectat va primi un pachet salarial atractiv

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare