MANAGER DE PROIECT - DEPARTAMNETUL VANZARI (Cod PL VKL SUD)

Kaufland Romania SC

Job expirat

RESPONSABILITATI

Managerul de proiect este superiorul disciplinar al tuturor angajatilor din filialele care ii sunt subordonate.
Managerul de proiect ii conduce direct pe directorii de magazine.
Ii revin toate responsabilitatile pentru o conducere si dezvoltare consecventa a filialelor din subordine, inclusiv organizarea de personal din punct de vedere al managementului economic.

Responsabilitati:
- Selectarea, incadrarea si dezvoltarea angajatilor din domeniul sau de responsabililtate;
- Conducerea ierarhica a angajatilor (directori magazin, sefi departament, sefi raion);
- Organizarea formarii si perfectionarii a personalului din filiale;
- Implementarea sistemelor si conceptelor, cum ar fi: manuale, lucrul cu sistem, instruirea cu sistem, coordonare inventare, coordonare concept “Amabilitate fata de client”;
- Asigurarea implementarii conceptului “Amabilitate fata de client” si a inventarelor cu toate partile componente
- Realizarea marjei planificate la raioanele carne / mezeluri si legume& fructe, prin rezultate la inventar garantate
- Aplicarea prevederilor legale in vigoare, specifice, de lucru si de sanatate si securitate in munca;
- Asigurarea conducerii corespunzatoare a filialelor, in conditii de ordine si curatenie deosebite;
- Asigurarea fara compromisuri a prospetimii tuturor produselor la departamentele cu produse proaspete;
- Participarea la sedintele cu Directorul de Vanzari, la preluarea filialelor inainte de amenajare si la preluarea finala a filialelor;
- Asigurarea unei aprovizionari continue cu marfa;
- Pregatirea si prezentarea la timp si completa a articolelor din promotii in filiale;
- Asigurarea cantitatilor necesare de articole din promotii;
- Cooperare constructiva cu autoritatile si oficialitatile locale si regionale;
- Asigurarea respectarii manualelor interne, ROI, ROF si actualizarea lor;
- Respectarea si imbunatatirea continua a indicilor economici.

CERINTE

- Experienta de cel putin 5 ani in domeniul comertului cu amanuntul;
- Bune cunostinte de operare calculator (pachetul Office);
- Cunostiinte de limba germana si/ sau engleza nivel mediu;
- Cunostinte si experienta in conducerea grupurilor mari de angajati;
- Conducere eficienta si independenta a uneia sau mai multor filiale;
- Mobilitate;
- Disponibilitate pentru deplasari prelungite.

Cu peste 800 de filiale Kaufland este pe plan intern si international una din cele mai dinamice companii din domeniul comertului cu amanuntul din Germania.

Calitatea, gama diversificata de produse cat mai ales preturile mici sunt pentru client cele mai importante criterii de alegere.
Kaufland indeplineste exact aceste dorinte.

La Kaufland clientul este mereu in centrul atentiei.

Acestea sunt bazele succesului nostru.

Sunteti interesati?

Atunci va rugam sa ne trimiteti scrisoarea de intentie specificand pozitia si codul pozitiei pentru care aplicati, CV-ul, o fotografie, copii dupa actele de studii care va reprezinta cel mai bine.

Va rugam sa ne comunicati informatii in legatura cu disponibilitatea de a incepe activitatea in cadrul firmei cat si asteptarile salariale.