KEY ACCOUNT EXECUTIVE BACAU

SC PAMBAC SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pambac recruteaza pentru Bacau un Key Account Executive care va avea urmatoarele responsabilitati:

- Raspunde pentru realizarea obiectivului de vanzari, cantitativ si valoric stabilit pentru zona deservita si clienti activi;
- Intretine si dezvolta relatiile cu clienti internationali din zona de activitate;
- Verifica prezenta produselor in magazine si intreprinde masurile necesare pentru evitarea situatiilor de out of stoc;
- Raspunde pentru implementarea conforma a planogramelor agreate, pe categorie de magazin si client;
- Coordoneaza activitatea echipelor de merchandiseri care deservesc magazinele clientilor;
- Raporteaza periodic indicatorii de performanta monitorizati;
- Promoveaza produsele companiei si monitorizeaza dinamica din piata;
- Raspunde pentru implementarea corecta si la timp a promotiilor si a altor actiuni de trade marketing.

CERINTE

- Domiciliu de resedinta in Bacau
- Permis de conducere categoria B
- Experienta in domeniul vanzarilor, de preferat in FMCG
- Experienta in lucru cu clientii de tip Key Account Internationali
- Cunostinte de operare PC
- Capacitate de analiza si sinteza a informatiilor
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere in relatia cu partenerii
- Disponibilitate de deplasare in afara domiciliului de resedinta

Candidatul ideal trebuie sa fie persoana tenace, ambitioasa, dinamica si organizata, cu spirit competitiv, cu initiativa si dorinta de afirmare pe plan profesional.

BENEFICII OFERITE

Se ofera salariu fix, bonus lunar in functie de performanta, prime lunare si anuale, masina de serviciu, telefon mobil, programe intensive de instruire, sanse reale de promovare.

Detinator al brandurilor Pambac, Grania, Gata, Ador, Superfort, Pambac SA este unul dintre principalii producatori nationali din domeniul morarit, panificatie si lider pe piata de paste fainoase.

Localizata in Bacau, pe una dintre cele mai mari si mai moderne platforme industriale din domeniul alimentar, Pambac SA garanteaza clientilor si consumatorilor, calitatea constanta si siguranta alimentara a produselor fabricate, mentinand un sistem integrat de management al calitatii.

Focusul nostru este sa devenim una dintre companiile alimentare de succes din estul Europei. Credem ca succesul este direct proportional cu calitatea angajatilor si grija pe care o manifestam fata de acestia.